Pielgrzymka to wyjątkowa forma kultu Bożego. Angażuje całego człowieka, wyrywa go z dotychczasowego kontekstu problemów, zmartwień i wyzwań, zostawiając go sam na sam przed żywym Bogiem. Polacy w ciągu wieków doświadczali szczególnych znaków Bożej obecności w Chlebie Eucharystycznym, i do dzisiaj miejsca te pozostają celem pielgrzymek. O tym opowiada zrealizowany przez PCh24.tv film pt. “Bóg”.

W 2013 roku doszło do smutnego zdarzenia podczas Mszy świętej w kościele św. Jacka w Legnicy.  W trakcie Komunii świętej Ciało Pańskie zanurzone uprzednio w Krwi upadło na posadzkę. Kapłan podniósł i przeniósł Najświętszy Sakrament do naczynia z wodą, aby materia chleba rozpuściła się. Po dwóch tygodniach okazało się jednak, że nie dość iż Ciało Pańskie nie rozpuściło się w naczyniu, to jeszcze zauważono odbarwienie koloru czerwonego na powierzchni Hostii. Przez 3 lata trwały niezależne badania naukowców, które potwierdziły że to odbarwienie jest prawdziwą tkanką mięśnia serca ludzkiego, i to w stanie agonalnym.

Biskup Zbigniew Kiernikowski w 2016 potwierdził prawdziwość cudu eucharystycznego, a Legnica stała się kolejnym po Sokółce współczesnym miejscem pielgrzymek katolików.

Film “Bóg” zrealizowany przez PCh24.tv opowiada o tym niezwykłym wydarzeniu. Wspomniano historie i świadectwa ludzi przejętych realną Obecnością Jezusa w Najświętszym Sakramencie Ołtarza. W obliczu tak wielkiej tajemnicy realnej Obecności Boga w drobinach Chleba, poruszony został również temat kampanii “STOP Komunii świętej na rękę”, którą zainicjowało Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi.