Polscy katolicy włączają się w pomoc Kościołowi katolickiemu w ogarniętej wojną Ukrainie, przekazując na jego rzecz finansowe wsparcie. Zostanie ono rozdysponowane wśród najbardziej poszkodowanych naszych braci w wierze w tym kraju! W akcję Stowarzyszenia im. Ks. Piotra Skargi można się włączyć poprzez stronę: polacyukrainie.org.

Po inwazji rosyjskich wojsk na Ukrainę, miliony osób zostało zmuszonych do opuszczenia swoich domów i ucieczki przed wojną. Wielu z nich wybrało emigrację do sąsiednich krajów. Znaczna jednak część uciekinierów, to uchodźcy wewnętrzni, szukający bezpiecznego schronienia na Ukrainie. Uchodźcy pojawiający się na granicy z Polską otaczani są opieką. Ale  nie możemy zapominać o tych, którzy pozostali w swoim kraju.

To właśnie z myślą o naszych braciach pozostających na Ukrainie uruchomiona została przez znaną organizację katolicką, kojarzoną z postacią Sługi Bożego księdza Piotra Skargi specjalna zbiórka. Akcję można wspierać na stronie: polacyukrainie.org. W inicjatywę w krótkim czasie włączyło się kilka tysięcy osób, a suma zebranych środków osiągnęła blisko 100 tysięcy złotych. Akcja trwa aż do odwołania.

piotra skargi

Spełniacie uczynki miłosierdzia

To unikalne dzieło miłosierdzia względem Ukraińców powstało z inicjatywy krakowskiego środowiska Skargowców, ale także i we współpracy z lwowską diecezją. Pasterskiego błogosławieństwa całemu przedsięwzięciu udzielił arcybiskup Lwowa, Mieczysław Mokrzycki. Wszystkie zebrane przez Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi środki zostaną przekazane Kościołowi katolickiemu na Ukrainie.

Pragnę bardzo serdecznie podziękować za wyrazy solidarności oraz duchowe wsparcie w tym jakże dramatycznym dla Ukrainy i naszego Kościoła czasie. Dziękuję także za gotowość finansowego wsparcia. Bóg zapłać. Zapewniam o wdzięcznej modlitwie w intencji wszystkich dobroczyńców – podkreślił abp Mieczysław Mokrzycki, metropolita lwowski, zastępca przewodniczącego Konferencji Episkopatu Ukrainy.

olm